آدرس : خیابان لاله زار جنوبی جنب پاساژ پارس سیم و کابل پارسا پلاک 216
تلفن ثابت : 02133937175 - 02133119818 - 02133116180 - 02133932821

کابل آنتن

//کابل آنتن

کابل آنتن

کابل آنتن زیرمجموعه کابل کواکسیال

سیم آنتن

سیم و کابل آنتن که در دسته کابل های کواکسیال قرار می گیرد و از فلز مس به دست می آید . برای انعطاف پذیری بیشتر کابل آنتن از یک رسانای کم قطر استفاده می کنند .

البته از این رسانا علاوه بر انعطاف پذیری برای جلوگیری از تداخلات سیگنالی هم استفاده می شود و این رسانا به همراه سایر سیم های آنتن درون عایق مخصوصی قرار می گیرند . 

تمامی کابل های کواکسیال از جمله کابل آنتن دارای آمپدانس مخصوص خود بوده. به عنوان مثال سیم های آنتن دارای آمپدانس ۷۵ اهمی هستند . منظور از آمپدانس همان میزان مقاومت الکتریکی سیم می باشد .  

بهترین کابل آنتن

دسته بندی کابل های آنتن

همانطور که گفتیم کابل آنتن زیر مجموعه کابل های کواکسیال است . کابل های کواکسیال نمونه های گوناگونی دارند که می توان گفت دو نوع آنها یعنی کابل آنتن RG6 و RG60 برای استفاده در تلویزیون و ماهواره به کار می رود . کابل های RG6 برای تلویزیون های معمولی و کابل RG60 برای استفاده در تلویزیون های با کیفیت به کار می رود . قیمت هر کدام از این کابل ها با توجه به مواد استفاده شده در ساخت با دیگری متفاوت است .

کابل آنتن با کیفیت

در رابطه با خرید بهترین کابل آنتن می توان گفت عموما این کابل ها با پیروی از استاندارد JIS C 3501 و به کمک هادی مسی یا آلومینیومی طراحی می شوند . 

اگر چه آن دسته از کابل های آنتن که با مس ساخته شده اند به نسبت سیم و کابل های آنتن آلومینیوم هزینه بیشتری دارند ، اما در طولانی مدت عملکرد این کابل ها بهتر بوده و کیفیت بهتری در جابه جایی سیگنال ها دارند . 

قیمت کابل آنتن

علاوه بر هادی استفاده شده در کابل که از آلومینیوم باشد یا مس ؛ نوع مواد پلیمری به کار رفته در روکش کابل هم در قیمت نهایی کابل آنتن تاثیر گذار است . 

در نظر گرفتن مسافت انتقال میان آنتن و گیرنده در انتخاب هادی سیم بسیار مهم است . چرا که در مسیر های طولانی باید حتما از کابل های آنتن با هادی مس استفاده کرد . 

از آنجا که کابل های آنتن یکی از مهم ترین زیر مجموعه کابل های کواکسیال هستند ، پیشنهاد می کنیم مقاله کابل های کواکسیال را مطالعه نمایید تا با ساختار و جزئیات این محصول بیشتر آشنا شوید . 

نکاتی که هنگام نصب کابل های آنتن باید در نظر گرفت :

نکته اول

یک تکه بودن کابل آنتن یکی از مهم ترین مسائل است  . چرا که استفاده از کابل دو یا چند تکه باعث افت کیفیت شدید سیگنال های ارسالی و در نتیجه صدا و تصویر دریافتی است . 

نکته دوم

در صورتی که به هر دلیل مجبور به استفاده از کابل چند تکه شدید باید برای اتصال کابل ها از فیش های رابط مخصوص استفاده کنید، چرا که در غیر این صورت بخش زیادی از سیگنال های ارسالی از دست می روند . 

نکته سوم

دو نوع از پر کاربرد ترین کابل های آنتن موجود در بازار، کابل آنتن ۳C و ۴٫۵C یا همان کابل های صادراتی هستند . در مسیر های بیشتر از ۱۵ متر پیشنهاد می شود از کابل های صادراتی استفاده نمایید . 

راه های ارتباطی با فروشگاه پارساکابل

آدرس

خیابان لاله زار جنوبی – جنب پاساژ پارس – سیم و کابل پارسا – پلاک ۲۱۶

تلفن همراه

پست الکترونیک

5/5 (1 Review)
2020-04-25T11:09:46+04:30
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید